Вт. Тра 21st, 2024

Комбінації в покері

комбінації в покері

У покері існує низка стандартних комбінацій, які визначають силу руки гравця. Ось основні комбінації в покері в порядку зменшення їх сили:

Старша карта (High Card): Рука, яка не утворює жодних інших комбінацій, і виграє найвищою картою.
Пара (One Pair): Дві карти однієї гідності, що супроводжуються трьома іншими картами.
Дві пари (Two Pair): Дві різні пари карток, що супроводжуються однією додатковою карткою.
Трійка (Three of a Kind): Три карти однієї гідності, що супроводжуються двома іншими картами.
Стрейт (Straight): П’ять послідовних карток різних мастей.
Флеш: П’ять карт однієї масті, але вони не обов’язково повинні йти по порядку.
Фулл хаус (Full House): Три карти однієї гідності плюс дві карти іншої гідності.
Каре (Four of a Kind): Чотири карти однієї гідності, які супроводжуються однією додатковою картою.
Стрейт-флеш (Straight Flush): П’ять послідовних карток однієї масті.
Рояль-флеш (Royal Flush): Стрейт-флеш, що починається з 10 і закінчується тузом.

Старша карта є найменш сильною комбінацією, а рояль-флеш – найсильнішою. За рівності комбінацій силу руки визначають старші карти, а у разі нічиєї – додаткові “кікери”.

Флеш-рояль (Royal Flush) у покері є найсильнішою комбінацією з п’яти карт в одній масті. Ця комбінація складається з наступних карт (у порядку зростання гідності): 10, валет, жінка, цар і туз.
Таким чином, флеш-рояль є наступною послідовністю карт:
10 ♥ Валет ♥ Дама ♥ Король ♥ Туз ♥ (де символ ♥ позначає масть, наприклад, черв’яки)
Флеш-рояль є найвищою рукою в стандартних покерних варіантах, і практично завжди призводить до виграшу роздачі. Така комбінація зустрічається дуже рідко через свою низьку ймовірність.

Стрейт-флеш (Straight Flush) у покері – це комбінація, яка складається з п’яти послідовних карт однієї масті. Це вже слабше за флеш-рояль, але все одно є дуже сильною рукою. При рівності старших карток у двох стрейт-флешів, виграє той, у якого старша карта вища.
Приклад стрейт-флешу:
7♠ 8♠ 9♠ 10♠ Валет ♠
Тут усі карти йдуть по порядку від 7 до Валета, і всі вони належать одній і тій самій масті (піки).

Каре (Four of a Kind) у покері – це рука, що складається з чотирьох карт одного рангу, а також однієї додаткової картки (кікера). Каре зазвичай вважається сильною рукою, але вона поступається тільки старшим комбінаціям, таким як стрейт-флеш та рояль-флеш.
Приклад каре:
9♣ 9♠ 9♦ 9♥ К♠
Тут чотири карти рангу 9 (хробаки, піки, бубни та хрести) і одна додаткова карта, король (К♠), як кікер.
Якщо у двох гравців є каре, виграє той, у кого каре складається з карток вищого рангу. Якщо й тут відбувається нічия, то порівнюються кікери.

Фулл хаус (Full House) у покері – це комбінація, що складається з трьох карт одного рангу та двох карт іншого рангу. Наприклад, три валети та дві десятки. Фулл хаус вважається сильною рукою, і що вище ранг трійок і пари, то сильніша комбінація.
Приклад фул хауса:
10♠ 10♦ 10♥ 7♠ 7♣
У цьому прикладі є три десятки та дві сімки. Зверніть увагу, що порядок трійок та пари не має значення; наприклад, пара сімок і трійка десяток також буде фул хаусом.
Якщо у двох гравців є фул хаус, виграє той, хто має вищі трійки. Якщо трійки також рівні, порівнюються пари. Якщо вони рівні, то роздача закінчується нічиєю.

Флеш (Flush) у покері – це комбінація з п’яти карт однієї і тієї ж масті, але вони не обов’язково повинні йти по порядку. Флеш вважається сильною рукою, і його старша карта визначається найвищою картою в комбінації.
Приклад флешу:
5♠ 8♠ 10♠ К♠ 3♠
У цьому прикладі всі карти належать масті пік (♠) і старшою картою є король (К♠).
Якщо у двох гравців є флеш, виграє той, у кого старша карта у флеші вища. Якщо старші карти рівні, порівнюють наступні за старшинством, і так далі, доки не визначиться переможець. Якщо всі карти у флеші двох гравців однакові, то роздача закінчується нічиєю.

Стрейт (Straight) у покері – це комбінація з п’яти послідовних карт, які можуть бути різних мастей. Стрейт вважається сильною рукою, і його старша карта визначається найвищою картою в послідовності.
Приклад стрейту:
7♠ 8♥ 9♦ 10♣ Валет ♠
Тут карти йдуть по порядку від 7 до Валета, але вони належать різним мастям (піки, черв’яки, бубни та трефи).
Якщо у двох гравців є стрейт, виграє той, у кого старша карта стрит вище. Якщо старші карти рівні, то роздача може закінчитися нічиєю, або, залежно від правил покеру, можна використовувати кікер (додаткова карта) для вирішення ситуації.

Триплет (або трійка) у покері є комбінацією з трьох карт однієї гідності, а також двох додаткових карт, які не є парою. Триплет є сильною рукою, і його старша карта визначається за рангом трьох однакових карт.
Приклад триплету:
8♣ 8♠ 8♥ 5♦ 2♠
У цьому прикладі троє вісімок складають триплет. Карти 5♦ та 2♠ не є парою та не впливають на старшину трійки.
Якщо два гравці мають триплети, виграє той, у кого старший ранг трійки вищий. Якщо трійки однакові, то порівнюються кікери (додаткові карти). Якщо кікери рівні, роздача може закінчитися нічиєю, або в залежності від правил покеру може бути використаний додатковий кікер для визначення переможця.

Дві пари в покері – це комбінація з двох пар карт однієї гідності та однієї додаткової карти, яка не є частиною пар. Дві пари вважаються сильною рукою, і їх старшинство визначається спочатку за рангом пари, потім за рангом другої пари, і нарешті, за старшою картою, яка не є частиною пар.
Приклад двох пар:
9♠ 9♦ 7♣ 7♠ К♥
У цьому прикладі є дві пари: пара дев’яток (9♠ 9♦) і пара сімок (7♣ 7♠), а також карта Король (К♥) як кікер.

Пара в покері – це комбінація з двох карт однієї гідності, а також трьох додаткових карток, які не становлять пари. Пара вважається відносно слабкою рукою, і її старшинство визначається за рангом пари, а потім по старшій карті, що не входить до складу пари.
Приклад пари:
6♠ 6♦ 10♥ 8♣ 2♠
У цьому прикладі пара складається з двох шісток (6♠6♦), а карта 10♥ відіграє роль кікера.
Якщо у двох гравців є пари, виграє той, у кого старша пара вища. Якщо пари однакові, порівнюється старша карта, яка не входить до складу пари. Якщо цей показник дорівнює, використовуються такі кікери для вирішення ситуації.
Важливо, що пара є більш слабкою комбінацією порівняно з двома парами, трійкою, стрейтом, флешем та сильнішими комбінаціями в покері.

Старша карта (High Card) у покері – це рука, яка не містить пари, триплету, стрейту, флешу, фул хауса, каре або стрейт-флешу. У такому разі вирішальне значення має найвища карта у руці.
Приклад старшої картки:
A♠ 8♦ 5♣ 3♥ 2♠
У цьому прикладі немає комбінацій, таких як пара або стрейт, і старшою картою є туз (A♠).
Якщо два гравці не мають сильніших комбінацій, то вирішальне значення має старша карта. Якщо у гравців однакові старші карти, порівнюють наступні за старшинством, і так далі, доки не буде визначено переможця. Якщо всі карти рівні, роздача може закінчитися нічиєю.

Якщо два гравці мають дві пари, виграє той, у кого старша пара вище. Якщо старші пари однакові, то порівнюють другі пари. Якщо вони однакові, то дивляться на старшу кару, яка є частиною пари. Якщо цей показник дорівнює, роздача може закінчитися нічиєю, або в залежності від правил покеру може використовуватися додатковий кікер для вирішення ситуації.

Related Post