Вт. Чер 18th, 2024

Огляд цікавих тенденцій у сфері фінансів та кредитування на 2024 рік

кредитування

Ось огляд цікавих тенденцій у сфері фінансів та кредитування на 2024 рік:

Зростання приватного кредитування: Приватне кредитування значно зросло після фінансової кризи 2008 року, швидко розширюючись через свою привабливість як для інвесторів, так і для позичальників. На відміну від традиційного банківського кредитування, приватні кредитні фонди залучають капітал від інвесторів для надання позик, часто забезпечуючи більш гнучкі та швидкі фінансові рішення для бізнесів, які не відповідають суворим вимогам традиційних банків. Цей сектор виріс з 375 мільярдів доларів активів у 2008 році до понад 1,6 трильйона доларів у 2023 році, і очікується, що до 2028 року перевищить 3,5 трильйона доларів​ (Morgan Stanley)​​ (Brookings)​.

Фінансові стратегії банків та компаній: Регіональні банки у США продають добре працюючі активи, щоб вивільнити капітал і продовжувати кредитування в основних бізнес-напрямках. Наприклад, банки продають високоякісні кредитні портфелі приватним кредиторам, що допомагає ефективніше управляти своїми балансами. Також, компанії, такі як PayPal, співпрацюють з приватними кредиторами для ефективнішого фінансування споживчих кредитів, що демонструє тренд, коли великі корпорації шукають фінансові рішення за межами традиційних банків​ (KKR)​.

Тенденції використання кредитних карток: У 2024 році кілька факторів можуть вплинути на споживчий кредит. Багато американців намагаються покращити свої кредитні рейтинги на фоні зростання рівня заборгованості. Борги за святкові покупки є суттєвою проблемою, оскільки багато споживачів зберігають залишки від святкових витрат на кредитних картках до нового року. Заборгованість за кредитними картками також перевищила допандемічні рівні, особливо серед міленіалів, що вказує на необхідність кращих стратегій управління боргами та фінансового планування​ (NerdWallet: Finance smarter)​.

Приватне кредитування та фінансова стабільність: Зростання приватного кредитування викликало обговорення його впливу на фінансову стабільність. На відміну від традиційних банків, які перетворюють короткострокові депозити у довгострокові позики, приватні кредитні фонди надають довгострокові позики, фінансуючи їх за рахунок довгострокового капіталу від інвесторів. Така структура допомагає зменшити деякі ризики, але швидке зростання приватного кредитування також приносить нові виклики, такі як потенційне збільшення системного ризику при неправильному управлінні. Розширення цього сектора було зумовлене вищими прибутками порівняно з традиційними облігаціями, що приваблює широкий спектр інвесторів, включаючи пенсійні фонди та заможних осіб​ (Brookings)​.

Ці тенденції підкреслюють зміну ландшафту фінансів та кредитування, де приватне кредитування стає значним гравцем, банки стратегічно управляють своїми активами, а споживачі намагаються впоратися з зростаючими рівнями заборгованості. Більше детальну інформацію можна знайти у статтях на Morgan Stanley, KKR, NerdWallet та Brookings.

Related Post