Ср. Лип 24th, 2024

Створюємо сайт: як підібрати домен?..

підібрати домен

Як підібрати домен для вашого сайту: кращі практики

При створенні власного веб-сайту одним із перших і найважливіших кроків є вибір доменного імені. Доменне ім’я служить важливою складовою вашого бренду в інтернеті, тому важливо обдумано підійти до цього процесу. У цій статті ми розглянемо найкращі практики щодо вибору ідеального домену для вашого сайту.

  1. Розгляньте ключові слова: При виборі доменного імені розгляньте ключові слова, які пов’язані з вашою діяльністю або тематикою вашого сайту. Вони можуть допомогти підвищити SEO-показники вашого сайту і полегшити користувачам знаходження вашого ресурсу через пошукові системи.
  2. Оберіть легке для запам’ятовування ім’я: Важливо, щоб домен був легко запам’ятати для вашої аудиторії. Уникайте складних слів, довгих фраз або різких абревіатур, які можуть заплутати відвідувачів.
  3. Уникайте складних та неправильностей: Уникайте використання складних правописних змін, які можуть призвести до помилкових написань або недоречностей. Наприклад, уникайте використання цифр, які можуть бути сприйняті як літери, або подвійних літер.
  4. Перевірте доступність: Перед остаточним вибором переконайтеся, що обране доменне ім’я є доступним. Перевірте його на наявність, а також переконайтеся, що воно не порушує торгових марок або авторських прав.
  5. Врахуйте розширення домену: Розширення домену також грає важливу роль. Виберіть розширення, яке краще відповідає вашому географічному положенню або типу бізнесу (.com, .net, .org, .ua тощо).

Вибір доменного імені для вашого сайту – це ключовий етап у створенні вашого онлайн-присутності. Він впливає на брендування, SEO-показники та загальну доступність вашого сайту в інтернеті. Врахуйте вищезазначені поради та здійсніть свій вибір обдумано, щоб забезпечити успіх вашого проекту в мережі.

Який домен краще: новий чи дроп?

Перше, що ви маэте знати про домени:

Немає гарантії того, що новий домен не використовувався кимось раніше

Дроп домени з великою кількістю посилань, не почнуть працювати відразу ж після реєстрації 

Якщо ви хочете створити сайт для просування бренду, то вам звісно доведеться брати новий домен під свій бренд. Але нові домени мають цілий ряд недоліків:

Нові домени мають проблеми з індексацією сторінок. Рідкісне явище, коли пошуковики відразу ж проіндексують всі сторінки нового сайту. Перших пів року, а то й більше, вам доведеться публікувати сторінки, котрі не будуть приймати участі в пошуку. Це залежить від багатьох факторів, у тому числі від кількості зовнішніх посилань на сайт.

Нові домени фактично не приймають участі в видачі за високочастотними запитами. Навіть, якщо ви візьмете старий домен, котрий деякий час не приймав участі в індексації, то його поведінка буде такою ж, як і у зовсім нового домену. Сайт буде завойовувати свої позиції з нуля.

Але у дропів є свої переваги:

Зазвичай дропи вже мають значну частину зовнішніх посилань, котрі давно проіндексовані. Це набагато пришвидшить і здешевить рух вашого сайту до вищих позицій у пошуку.

Дропи здебільшого набагато краще індексуються ніж нові домени. Якщо позиції пошуковики нададуть з врахуванням часу реєстрації, то індексація у старих доменів набагато краща ніж у нових. Зазвичай у сайтів, котрі я створював на дропових доменах, за 1 тиждень у пошук потрапляло 100% сторінок сайту. У той час, коли  у нових доменів місяціями індексується не більше 20% сторінок.

Бонус дропа – відвідувачі по старому сліду. Якщо у пошуку дроп не відразу відновить позиції, котрі він займав у минулих власників, то прямі заходи на сайт і переходи за посиланнями на інших сайтах ви отримаєте з перших секунд після реєстрації. Найвдалішим з мого досвіду був дроп з відвідуваністю більше 200 унікальних користувачів на добу.

Саме тому дропи на сьогоднішній день є більш перспективним варіантом для розвитку нових стартапів, і мають більше переваг ніж новий домен. Давайте розглянемо деякі з цих переваг.

1. Наслідок історії:

Однією з ключових переваг дроп-доменів є їх можлива історія та попередня активність. Багато з цих доменів можуть мати попередній вік, а також зв’язані з ними зовнішні посилання та вказівки. Це може стати додатковим стимулом для пошукових систем і сприяти швидшому і позитивнішому індексуванню нового контенту на вашому сайті.

2. Потенційність вірусності:

Деякі дроп-домени мають потенціал вірусного поширення через їхню минулу активність або ключовий контент, який вони можуть мати. Це може привести до природного поширення вашого контенту через соціальні мережі та інші веб-ресурси, що в свою чергу позитивно впливає на ваш SEO.

3. Можливості брендування:

Дроп-домени можуть мати вже встановлену аудиторію або репутацію в певній галузі. Використовуючи такий домен, ви можете спростити завоювання аудиторії та підвищити впізнаваність вашого бренду в інтернеті.

4. Можливості відновлення ранжування:

У деяких випадках, вибір правильного дроп-домену може дозволити вам відновити раніше втрачене ранжування або позиції в пошукових системах. Це може бути важливим фактором, особливо якщо ви стикаєтесь зі зниженням трафіку або конверсій на вашому поточному сайті.

Заключення:

Використання дроп-доменів може стати важливим інструментом у вашій SEO-стратегії, привносячи певні переваги та можливості для підвищення рейтингу вашого сайту. Однак перед використанням дроп-домену важливо ретельно дослідити його історію та перевірити наявність потенційних ризиків. Якщо ви правильно використаєте цей інструмент, він може допомогти вам досягти нових висот у своєму SEO-зусиллі.

РS: Якщо вас зацікавила тема дропів, то більш детально про те як знайти дроп, як правильно відновити сайт на дропі і інші секрети проп-стратегії я розповім у наступній статті.

Related Post