Ср. Лип 24th, 2024

Чим відрізняється позика від кредиту?

Чим відрізняється позика від кредиту?

Чим відрізняється позика від кредиту? – Позика і кредит – це різні фінансові механізми. Обидва є банківськими продуктами, які надають капітал позичальнику, але відрізняються за визначенням і цілями. У той час як позика забезпечує всі необхідні гроші одночасно під час її видачі, у випадку кредиту банк надає клієнту суму грошей, яку можна використати за потреби, використовуючи всю позичену суму, частину цього або взагалі нічого.

Відмінності позики від кредиту
Позика — це фінансовий продукт, який дозволяє користувачеві отримати доступ до фіксованої суми грошей на початку транзакції за умови повернення цієї суми та узгоджених відсотків протягом визначеного періоду. Кредит погашається регулярними частинами. До основних характеристик фінансового кредиту відносяться:

Угода має заздалегідь визначений термін дії.
Після погашення всього капіталу шляхом виплати платежів (щомісячних, квартальних, піврічних…), операція завершується без можливості отримати доступ до додаткових грошей, якщо не буде організовано нову позику.
Відсотки нараховуються на загальну суму позичених грошей.
Позики мають більш тривалий термін, зазвичай роками.
Кредит є більш гнучкою формою фінансування, яка дозволяє отримати доступ до суми позичених грошей відповідно до ваших потреб у будь-який момент часу. Кредит встановлює максимальний ліміт грошей, який клієнт може використати частково або повністю. Клієнт може використати всі надані гроші, частину їх або не використати зовсім. Розглянемо основні характеристики кредиту, які відрізняють його від позики:

Відсотки за кредитами зазвичай вищі, ніж за кредитом.
Відсотки сплачуються лише на використану суму, хоча на невикористаний залишок може сплачуватися мінімальна комісія.
У міру повернення грошей стане доступним більше за умови, що ліміт не буде перевищено.
На відміну від позики, кредит зазвичай поновлюється щороку, щоб дозволити клієнту продовжувати користуватися цією кредитною лінією, коли це необхідно.
Звичайними способами отримання фінансування за допомогою кредиту є кредитні картки та кредитні лінії або кредитні лінії, які, як правило, організовуються через поточний рахунок, на якому можна вносити та знімати кошти до узгодженого ліміту.

Ось основні відмінності між позикою і кредитом:

 1. Сутність:
  • Позика: Позика передбачає передачу грошових коштів від кредитора (особи або установи, що надає гроші) до позичальника (особи або компанії, яка отримує гроші) на певний термін з обов’язком повернення суми позики разом із відсотками.
  • Кредит: Кредит також передбачає надання грошових коштів під певні умови, але може бути невикористаним. Тобто кредит може бути доступним позичальникові, але він може брати кошти не враз, а по мірі необхідності.
 2. Ціль використання:
  • Позика: Зазвичай позика має конкретну ціль використання, наприклад, придбання автомобіля, нерухомості тощо.
  • Кредит: Кредит може бути наданим на різні цілі, і позичальник може використовувати його за власним розсудом.
 3. Форма видачі:
  • Позика: Сума позики надається позичальнику в одноразовій сумі.
  • Кредит: Кредит може бути наданий у формі лімітної суми, яку позичальник може використовувати поступово за потреби.
 4. Відсоткова ставка:
  • Позика: Відсотки на позику розраховуються на всю суму, яку отримав позичальник.
  • Кредит: Відсотки розраховуються тільки на суму, яку фактично використовує позичальник.
 5. Термін:
  • Позика: Термін позики зазвичай фіксований і визначений при укладенні угоди.
  • Кредит: Кредит може мати як фіксований, так і змінний термін.

Кредити зазвичай використовуються для покриття затримок між надходженнями та платежами для компаній, для вирішення конкретних періодів нестачі ліквідності або для конкретних покупок. Позики, з іншого боку, часто використовуються для фінансування придбання товарів або послуг.

Related Post