Вт. Тра 21st, 2024

5 Переконливих Причин Звернути Увагу на Страховий Бізнес

страховий бізнес

В умовах ринкової економіки страховий бізнес виконує суспільно необхідну стабілізуючу функцію, забезпечуючи безперервність виробництва господарюючих суб’єктів, безпеку фізичних осіб та держави, оскільки гарантує страхувальникам відшкодування збитку при загибелі чи пошкодженні власності та втраті доходу. Між рівнем благоустрою суспільства, рівнем розвитку ринкових відносин та рівнем розвитку страхування є пряма залежність. Так, в країнах, що є світовими лідерами в сфері соціальних та ринкових відносин, страхування стало одним з   найбільш стабільних та найбільш розвинених галузей народного господарства. Функціонування на страховому ринку фінансово стійких страхових компаній, як основних суб’єктів страхових відносин, є необхідною умовою для стабільного розвитку країни та її економіки. Дослідження міжнародної конкурентоспроможності та стратегії розвитку страхових послуг є досить актуальним.

Кіберризики підіймаються до списку внутрішніх ризиків більшості організацій, а загрози зловмисного програмного забезпечення стають дедалі очевиднішими та серйознішими. Компанії зі складними ланцюгами поставок залишаються під найбільшим ризиком, і для цих фірм розвиток кіберстійкості та підвищення кібербезпеки буде пріоритетом. Страховий ринок може тісно співпрацювати зі сторонніми кіберспеціалістами, щоб пропонувати послуги з управління ризиками, такі як стрес-тести, навчання стійкості та судово-медичний аналіз для виявлення потенційного впливу ІТ-інфраструктури. Кіберстрахування залишається відносно незрілим ринком, хоча він все ще розвивається в більшості промислово розвинутих країн, і страховики прагнуть розробити моделі для кращої кількісної оцінки цих ризиків і структурувати політику для ефективного та сталого задоволення потреб бізнесу.

Оскільки політична напруженість зростає внаслідок конфлікту, західні компанії й надалі усвідомлюватимуть суспільні настрої та ризики ESG, пов’язані з асоціаціями з Росією. Провідні страхові компанії пропонують страхування репутації та продукти антикризового управління, щоб допомогти компаніям впоратися з фінансовими втратами, понесеними в результаті громадського контролю та збитків. Інші продукти, такі як страхування директорів і посадових осіб (D&O), ймовірно, матимуть підвищений попит, і багато зацікавлених сторін шукатимуть у правління компаній шляхи навігації та подолання наслідків війни.

Незважаючи на те, що це негайні рішення, багато з яких уже доступні, страховій індустрії потрібно буде випробувати себе, щоб усунути ширші прогалини в захисті, які виникнуть, у добре керований та стійкий спосіб. Клієнти прагнуть скористатися цією можливістю у страховій галузі. Як індустрія, страховики повинні об’єднати свій досвід, ресурси та потенціал для стимулювання інноваційних продуктів, які можуть допомогти підприємствам реагувати та зменшувати навантаження на світову економіку.

Поліси та продукти – не єдині інструменти, які є в розпорядженні страхової галузі. Центральна позиція страхування в центрі функціонуючого суспільства, що охоплює майже кожен продукт, актив і людину, дає йому унікальну можливість об’єднати бізнес, уряди, регулятори, інвесторів та багатьох інших для скоординованого підходу до створення стійкості суспільства. Як ясно видно зі сценаріїв, викладених у цьому звіті, ризики, з якими стикається суспільство, більше не можна розглядати окремо; і вони не можуть належати одній особі, підприємству чи галузі. COVID-19, зміна клімату та вторгнення в Україну висвітлили системні недоліки, закладені в наших економіках і суспільствах, і незворотне злиття нашого світу.

Авторитетне фінансово-економічне видання Forbes Global 2000, щороку складає рейтинг страхових компаній світу. 2022 року опубліковано рейтинг, складений за підсумками діяльності найбільших світових компаній попереднього року. У цьому переконливому списку – компанії з 63 країн, сукупний дохід яких досяг $35 трлн, а ринкова вартість представлених у рейтингу компаній – $44 трлн.

Рейтинг складений за комплексним поєднанням показників доходів, продажів, активів та ринкової вартості компанії. У цьому списку ми виділили страхові компанії, склавши топ страхових компаній світу.

У списку з 2000 компаній страхову галузь представили 46 страхових компаній, 34 компанії страхування життя, 25 страховиків нерухомості та від нещасних випадків та 3 компанії, які є страховими брокерами.

Таким чином, кожна 19 компанія у списку Forbes – страхова. Питома вага кількості страхових компаній у Global 2000 становить 5,4%.

Страхування в сучасному світі стає все більш важливою складовою нашого фінансового планування та забезпечення майбутньої стабільності. Хоча багато людей можуть вважати страховий бізнес складним або непотрібним, насправді він має низку важливих переваг. Нижче представлено п’ять переконливих причин, чому варто приділити увагу страховому бізнесу:

Захист від фінансових ризиків: Нещасні випадки та несподівані обставини можуть трапитися з будь-ким. Страхові поліси забезпечують фінансовий захист у випадку страхового випадку, такого як аварія, хвороба чи втрата майна. Замість того, щоб самостійно нести всю фінансову відповідальність, страхові компанії можуть взяти на себе частину або всю витрату.

Мир Свідомості: Знати, що ви забезпечені страховими полісами, дає вам психологічний комфорт та спокій. Ви не мусите постійно хвилюватися про те, що станеться, якщо виникне нещасний випадок. Можна сконцентруватися на важливих аспектах життя, знаючи, що ви захищені.

Планування Майбутнього: Страхові продукти також можуть допомогти вам планувати майбутнє. Наприклад, страхування на випадок інвалідності чи страхування життя можуть забезпечити фінансову підтримку для вас та вашої сім’ї у разі непередбачуваних обставин.

Зменшення Ризику: Подекуди, страхові компанії також пропонують послуги зі зменшення ризику. Вони можуть надавати поради щодо того, як уникнути нещасних випадків чи зменшити їх наслідки. Це може бути особливо корисно для бізнесів та осіб, які стикаються зі складними фінансовими ризиками.

Обов’язкові Вимоги: У багатьох випадках, страхування є обов’язковим, щоб мати право на виконання певних діяльностей чи отримання послуг. Наприклад, страхування автомобіля є обов’язковим у багатьох країнах. Тому, приділяючи увагу страховому бізнесу, ви забезпечуєте себе відповідністю до законодавства та можливість отримати доступ до різних можливостей.

В умовах глобалізаційних процесів державні політики розвитку ринку фінансових послуг, зокрема європейських ринків, мають збігатися. Євроінтеграція створює можливість модернізації економіки всіх європейських країн, залучення іноземних інвестицій та новітніх технологій, підвищення конкурентоспроможності товаровиробників, виходу на світові ринки, у тому числі і на ринок фінансових послуг та його складову – страховий ринок, який є невід’ємним. елементом ринкової економіки та фактором конкурентоспроможності економічної системи. Страховий ринок дозволяє вирішити цілий комплекс соціально-економічних питань, починаючи з формування системи різноманітних гарантій для фізичних та юридичних осіб та закінчуючи зміцненням інвестиційного потенціалу як у національному, так і міжнародному масштабах. Країна, яка не враховує глобальних стратегій розвитку страхування, ризикує залишитись далеко позаду лідерів світового розвитку і не може розрахувати на взаємовигідне партнерство не тільки в європейській, а й у міжнародній спільноті.

Усі ці фактори демонструють важливість страхового бізнесу у сучасному світі. Незважаючи на те, що вона може здаватися складною чи непотрібною, вона відіграє критичну роль у забезпеченні нашої фінансової стабільності та захисту від ризиків.

Related Post